Zwycięstwo na inaugurację

Wczorajszym wyjazdowym meczem z drużyną Varsovii nasza drużyna zainaugurowała kolejny sezon rozgrywek Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. W poprzednim sezonie na zwycięstwo musieliśmy czekać aż do czwartej kolejki rozgrywek. Tym razem było inaczej. Już pierwszy mecz przyniósł nam komplet punktów.

W pierwszej połowie to my byliśmy stroną przeważającą, ale gra toczyła się głównie w środku pola. Kilka sytuacji na zdobycie gola miały obie drużyny, ale obrońcy rozbijali nieliczne ataki.

Druga połowa rozpoczęła się szczęśliwie dla gospodarzy, bo już w drugiej minucie zawodnik Varsovii sprytnie przelobował naszego bramkarza i gospodarze objęli prowadzenie. Nasi chłopcy nie chcieli być gorsi i od razu po wznowieniu gry zaatakowali. Bardzo aktywny przez cały mecz Witek stworzył groźną sytuację w polu karnym Varsovii i obrońca ratował się faulem za który sędzia podyktował rzut karny. Oczywiście sam poszkodowany pewnym strzałem zamienił go na bramkę. Do końca meczu obie drużyny bardzo starały się o zwycięskiego gola. Na 8 minut przed końcem meczu groźny strzał na bramkę oddał Maciek Zwoliński, ale piłka do siatki trafiła dopiero po skutecznej dobitce Olka Siwińskiego.

Po zdobyciu drugiej bramki nasza drużyna cofnęła się broniąc wyniku. Varsovia mocno naciskała zagrażając naszej bramce, ale za każdym razem nasz bramkarz i obrońcy byli na miejscu. Wszyscy spisali się znakomicie i mecz zakończył się naszym zwycięstwem 2:1.